Autoglym = špičková autokozmetika

Produkty AutoGlym sú na celom svete vysoko uznávané a sú hrdými držitelmi mnohých dôležitých ocenení. Ich produlty majú širokú škálu uplatnenia pri starostlivosti o vozidlá a hodia sa rovnako dobre pre profesionálnych užívateľov, nadšencov ako aj pre majiteľov rodinných áut. Špecializujeme sa na predaj HOBBY TRIEDY, kde hobby produkty AUTOGLYM sú určené pre najširšiu verejnosť, tak aby to zvládol ktokoľvek bez veľkej námahy a samozrejme s maximálnym efektom.

AutoGlym = špičková starostlivosť o exteriér a interiér! Sme autorizovaný predajca tejto autokozmetiky!

3 jednoduché kroky:

1. Krok - Umytie šampónom s voskom

Pravidelné umývanie pomáha ochrániť povrch laku karosérie. Šampón s voskom Autoglym Bodywork Shampoo Conditioner je pH neutrálny a pomôže nám odstrániť cestnú špinu, prach a povrchové kontaminanty. Zároveň obsahuje aktívne prísady, ktoré vytvoria lesklú vrstvu odpudzujúcu voda a tak chráni a predlžuje účinok iných leštidiel (to znamená, že sa nenarušia vrstvy leštiacej pasty alebo vosku, ktoré boli predtým aplikované!).

Ako často:

 • podľa potreby znečistenia, ale odporúčame min 2x do mesiaca (vyhnite sa automatickým linkám s kefami, ktoré môžu narušiť vrstvu leštiacej pasty a vosku)

Postup pri aplikácii:

 1. Dobre pretrepte a nalejte 2 vrchnáčiky do vedra a pridajte 10 litrov teplej alebo studenej vody.
 2. Umyte auto prúdom vody a tak spláchnite veľké nečistoty. Vždy pracujte na chladnom povrchu a šampónujte auto v smere od strechy dole.
 3. Dbajte na to, aby šampón na aute nezaschol.
 4. Dôkladne opláchnite čistou vodou a osušte mikrovláknovou utierkou, aby sa zabránilo vzniku vodných škvŕn.

Pozn.: Snažte sa pracovať mimo priameho slnka a vysokých teplôt. Umývanie zrána alebo v dobrej garáži vám pomôže urýchliť celý proces bez rizika vzniku vodných škvŕn, pričom nezabúdajte na sušenie.

Ukážka aplikácie:

2. Krok - Naleštiť s leštiacou pastou s voskom a predpripraviť na konzerváciu laku

Pravidelné leštenie opatrne odstraňuje povrchové kontaminanty a vytvára lesklú ochrannú vrstvu. Táto tenká vrstva chráni drahé nátery karosérie pred drsnými poveternostnými vplyvmi prostredia a robí lak podstatne viac odolným voči drobným mechanickým poškodeniam a malým škrabancom. Leštiaca pasta Autoglym Super Resin Polish je ideálna na všetky typy a farby nových aj mierne opotrebovaných lakov.

Ako často:

 • podľa potreby, ale odporúčame min 4x do roka (správny čas je moment, keď sa na laku prestanú kvapky zlučovať, a voda sa len rozpíja a rozlieva.)

Postup pri aplikácii:

 1. Dobre pretrepte a naneste malé množstvo na aplikátor, odporúčame Autoglym Perfect Polish Applicator.
 2. Naneste tenkú vrstvu na lak v prekrývajúcich sa kruhoch, aby bolo zabezpečené rovnomerné pokrytie. Zvýšte tlak pri známkach malých škrabancov alebo matných škvŕn. Nechajte jemne zaschnúť. Snažte sa neaplikovať na gumové alebo plastové časti (ak sa tak stalo, ľahko ich očistíte prípravkom Autoglym Fast Glass - Rýchločistič skiel).
 3. Vyleštite mikrovláknovou handričkou, odporúčame Autoglym Hi-Tech Finishing Cloth - Mikrovlákno laku.
 4. Ustúpte a obdivujte výsledok.

Ukážka aplikácie:

3. Krok - Ochrániť a zakonzervovať s konzervantom laku alebo voskom

Prípravky v tomto kroku by sa mali používať iba na čistý, suchý a bezchybný lak, predpripravený leštiacou pastou Autoglym Super Resin Polish. Konzervant laku Autoglym Extra Gloss Protection a Karnúbsky vosk Autoglym HD Wax by sa nemali miešať. Buď si zvolíte jeden alebo druhý, kde HD Wax berte ako prémiový produkt určený pre tých najnáročnejších, ale s fantastickým výsledkom nádherného hlbokého lesku.

Ako často:

 • podľa potreby, ale odporúčame min 4x do roka (správny čas je moment, keď sa na laku prestanú kvapky zlučovať, a voda sa len rozpíja a rozlieva.)

Konzervant laku Autoglym Extra Gloss Protection

Extra odolný ochranný konzervant, ktorý obsahuje zmes tvrdých živíc a voskov. Vytvára super odolnú vrstvu, ktorá chráni povrch karosérie a zároveň dlhodobo zachováva lesk. Karoséria tak dostane extra odolnú bariéru voči vplyvom prostredia.

Postup pri aplikácii:

 1. Dobre pretrepte a aplikujte konzervant mäkkou handričkou.
 2. Naneste tenkú vrstvu na lakované časti karosérie. Nenanášajte na nelakované gumenné alebo plastové časti.
 3. Nechajte pôsobiť (zaschnúť) asi 30 minút a následne vyleštite mikrovláknovou handričkou, odporúčame Autoglym Hi-Tech Finishing Cloth - Mikrovlákno laku.

Ukážka aplikácie:

Karnúbsky vosk Autoglym HD Wax

Karnúbsky finálny (konzervačný) vosk ponúka najdlhšie trvajúcu ochranu proti všetkým vplyvom a znečisteniam z prostredia, ako sú soľ, saponáty, UV žiarenie, kyslý dážď a priemyselný prach. Jednou z hlavných výhod použitia tohto vosku je výsledná hĺbka lesku. Pri správnom aplikovaní z jedného 150 g balenia môžete navoskovať 50 až 70 áut strednej triedy.

Postup pri aplikácii:

 1. Uistite sa, že ja povrch pred voskovaním maximálne pripravený. Suchý a čistý. Ak je potrebné, použite leštiacu pastu Super Resin Polish alebo Clay sadu.
 2. K aplikácii vosku použite priložený aplikátor, aplikujte ľahkými krúživmi pohybmi a vytvorte tenkú vrstvu po celom laku . Neaplikujte vosk viackrát na to isté miesto, pretože bude ťažšie ho následne zaleštiť. Vyvarujte sa aplikácii na nelakované časti (gumu, plast).
 3. Nechajte pôsobiť (zaschnúť) vrstvu vosku približne 10 - 15 minút. Následne vyleštite priloženou mikrovláknovou utierkou.

Ukážka aplikácie: