Úlohe kabínového filtra v automobile sme sa venovali v predchádzajúcom článku Kabínový filter – zachytí aj alergény, zabráni šíreniu plesní a húb. V tomto článku by sme sa zamerali na kabínové filtre FreciousPlus (FP) od výrobcu MANN FILTER, ktoré obsahujú dodatočnú biofunkčnú vrstvu.


Kabínový filter MANN FreciousPlus - s biofunkčnou vrstvou 01
 

Znečistený kabínový filter?

Pokiaľ kabínový filter neplní svoju funkciu (zanesený, špinavý, nedodržaná pravidelná výmena), do interiéru vozidla tak prúdi väčšie množstvo škodlivín, ktoré môžu mať za následok alergické reakcie, astmatické záchvaty a bolesť hlavy. Môže to mať vplyv aj na samotného vodiča, ktorý sa nedokáže plne sústrediť na šoférovanie a môže pociťovať únavu. Vzduch, ktorý sa počas jazdy nachádza v blízkosti vozovky obsahuje asi 5x viac výfukových plynov, škodlivín a alergénov ako vzduch, ktorý je mimo vozovku a teda aj mimo dosahu ventilačného systému vozidla. Venujte preto prosím pozornosť stavu kabínového filtra a v pravidelných intervaloch ho kontrolujte a vymieňajte.


Kabínový filter MANN FreciousPlus - s biofunkčnou vrstvou 02
 

Inovačná technológia troch vrstiev

Najnovšia generácia kabínového filtra MANN FreciousPlus sa skladách z troch filtračných vrstiev, kde každá z nich plní svoju úlohu a tým pádom sa do kabíny dostáva čistý vzduch, ktorý maximálne chráni vaše zdravie.

 • Filtračná vrstva častíc - vysoko účinné filtračné médium zachytí takmer 100 % hrubých částíc, ako napr. prach od vozovky, pneumatik, peľ a zadrží i mikročástice.
 • Prémiová vrstva aktívneho uhlia - vysoko kvalitný granulát aktívneho uhlia pohlcuje nepríjemné pachy a škodlivé plyny, vrátane ozonu, oxidu siričitého a oxidov dusíka.
 • Špeciálna biofunkčná vrstva - obsahuje prírodný polyfenol a je navrhnutá tak, aby zachytávala alergény. Doplnková vrchná antimikrobiálna vrstva zaistí, že zachytené baktérie a plesne nemajú žiadny zdroj výživy a nemôžu tak ďalej rásť.

 

Bariéra proti alergénom a baktériám

Kabínový filter MANN FreciousPlus - s biofunkčnou vrstvou 03Obecne alergény predstavujú veľmi malé proteinové zmesy, obsiahnuté napr. v pele. Keď sa peľové častice rozletia, dochádza k uvolneniu týchto alergénov, ktoré si razia cestu do interiéru vozidla.

Prírodná polyfenolová povrchová vrstva filtra MANN FreciousPlus sa chová ako lapač, ktorý zachytí takmer 100 % alergénov.

Dodatočná antimikrobiálna vrchná vrstva filtra FreciousPlus blokuje vyživovanie alergénnych a niekedy nepríjemne zapáchajúcích baktérií a plesní z vonkajšieho ovzdušia. Zabraňuje tak ich ďalšiemu rozširovaniu.

Dôvody, prečo použiť peľový filter MANN FreciousPlus

 • Poskytuje skoro 100% ochranu pred alergénmi.
 • Zabraňuje plesniam a baktériám, aby prenikli do interiéru vozidla.
 • Zachytáva aj jemné pevné častice (PM2.5).
 • Eliminuje pachy.
 • Zachytáva škodlivé plyny (ozón, oxid dusíka, oxid síry).
 • 100% filtrácia veľlmi malých častíc.
 • Zachytáva škodlivé sadze od motora.
 • Chráni klimatizačný systém.


Kabínový filter MANN FreciousPlus - s biofunkčnou vrstvou 05
 

Ešte stále váhate nad výberom kabínového filtra? MANN FreciousPlus je inovačný prémiový produkt, ktorý poskytuje najlepší filtračný výkon. Dosiahnete tak bezpečnosť a vysoký komfort počas jazdy. Jeho pravidelnou výmenou budete dýchať čistý vzduch počas celého roka a jeho použitie ocenia hlavne alergici, astmatici, deti a osoby, ktoré trávia na cestách veľa času. Podľa nás najlepšia voľba pre Vaše vozidlo.

Kabínový filter MANN FreciousPlus si pohodlne objednáte aj v Sadách oleja a filtrov pre dané vozidlo.