Kia Carens IV. 1.7CRDi (85, 100kw) - sada filtrov

Kia Carens IV. 1.7CRDi (85, 100kw) - sada filtrov

Motor: Naftový (Diesel) 1.7CRDi (85, 100kw)

Sada filtrov je vhodná pre:
  • 1.7 CRDi [03/13 .. ; 100 kW (136 PS); 1685 ccm; kód motora: D4FD-L]
  • 1.7 CRDi [03/13 .. ; 85 kW (116 PS); 1685 ccm; kód motora: D4FD-L]

Kia Carens IV. 1.6GDi (99kw) - sada filtrov

Kia Carens IV. 1.6GDi (99kw) - sada filtrov

Motor: Benzínový 1.6GDi (99kw)

Sada filtrov je vhodná pre:
  • 1.6 [03/13 .. ; 99 kW (135 PS); 1591 ccm; kód motora: G4FD]

Ako často meniť filtre na vozidle Kia Carens IV.?

Pripravili sme jedinečné sady filtrov do auta pre najbežnejšie motorizácie modelu Kia Carens IV.. V sadách nájdete výrobcom predpísané 4 základné filtre ako sú olejový, vzduchový, palivový a kabínový (peľový).

Filtre do auta » Kia - sada motorových filtrov » Kia Carens IV.

S výmenou oleja meňte aj olejový filter!

S každou výmenou oleja je potrebné meniť minimálne olejový filter, pretože starý a zanesený olejový filter znemožňuje mazanie motora a tým môže dôjsť k poškodeniu motora. V našich predpripravených sadách motorových filtrov nájdete správny olejový filter pre Kia Carens IV..

Vzduchový filter minimálne s každou druhou výmenou oleja!

Pľúca motora. Nepodceňujte preto výmenu vzduchového filtra, cez ktorý motor dýcha čistý vzduch. Pokiaľ je zanesený alebo staršieho dáta, motor nedostáva potrebný prísun vzduchu, čo má za následok znížený výkon a vyššiu spotrebu paliva. Pri výmene oleja odporúčame minimálne kontrolu vzduchového filtra aj vo vašom vozidle Kia Carens IV.. Vzduchový filter nie je až taká finančná položka, preto odporúčame výmenu pri každej výmene oleja (minimálne však s každou druhou výmenou).

Palivový filter podľa odporúčania výrobcu

Hlavne moderné motory sú citlivé na kvalitu paliva. Nie je dobré teda podceniť výmenu palivového filtra. Ak ste si nie istý, aký je predpísaný interval výmeny palivového filtra pre Kia Carens IV., stačí nás kontaktovať;

Kabínový filter - čistý vzduch v interiéri

Nepríjemný pach v interiéri alebo výraznejšie zahmlievanie predného skla alebo znížený výkon vetrania / klimatizácie? V prvom rade skontrolujte kabínový (peľový) filter. V našich sadách oleja a filtrov nájdete aj kabínový filter pre Kia Carens IV.. K dispozícii máte v klasickom prevedení, s aktívnym uhlím a aj antibakteriálne (ak sú v ponuke). Kabínový filter odporúčame meniť minimálne 1x ročne, vačšinou pred letnou sezónou, kedy sa najviac používa klimatizácia.

Ak si pri výbere oleja a filtrov pre Kia Carens IV. neviete poradiť, stačí nás kontaktovať. Sme tu pre Vás.