Mazda CX-7 2.3 MZR DISI Turbo (191kw) - sada filtrov

Mazda CX-7 2.3 MZR DISI Turbo (191kw) - sada filtrov

Motor: Benzínový 2.3 MZR DISI Turbo (191kw)

Sada filtrov je vhodná pre:
  • 2.3 MZR DISI Turbo [09/09 .. ; 191 kW (260 PS); 2261 ccm; kód motora: L3-VDT]

Mazda CX-7 2.2 MZR-CD (120, 127kw) - sada filtrov

Mazda CX-7 2.2 MZR-CD (120, 127kw) - sada filtrov

Motor: Naftový (Diesel) 2.2 MZRCD (120, 127kw)

Sada filtrov je vhodná pre:
  • 2.2 MZR-CD [09/09 .. ; 127 kW (173 PS); 2184 ccm]
  • 2.2 MZR-CD AWD [01/12 .. ; 120 kW (163 PS); 2184 ccm; kód motora: R2AA]

Ako často meniť filtre na vozidle Mazda CX-7?

Pripravili sme jedinečné sady filtrov do auta pre najbežnejšie motorizácie modelu Mazda CX-7. V sadách nájdete výrobcom predpísané 4 základné filtre ako sú olejový, vzduchový, palivový a kabínový (peľový).

Filtre do auta » Mazda - sada motorových filtrov » Mazda CX-7

S výmenou oleja meňte aj olejový filter!

S každou výmenou oleja je potrebné meniť minimálne olejový filter, pretože starý a zanesený olejový filter znemožňuje mazanie motora a tým môže dôjsť k poškodeniu motora. V našich predpripravených sadách motorových filtrov nájdete správny olejový filter pre Mazda CX-7.

Vzduchový filter minimálne s každou druhou výmenou oleja!

Pľúca motora. Nepodceňujte preto výmenu vzduchového filtra, cez ktorý motor dýcha čistý vzduch. Pokiaľ je zanesený alebo staršieho dáta, motor nedostáva potrebný prísun vzduchu, čo má za následok znížený výkon a vyššiu spotrebu paliva. Pri výmene oleja odporúčame minimálne kontrolu vzduchového filtra aj vo vašom vozidle Mazda CX-7. Vzduchový filter nie je až taká finančná položka, preto odporúčame výmenu pri každej výmene oleja (minimálne však s každou druhou výmenou).

Palivový filter podľa odporúčania výrobcu

Hlavne moderné motory sú citlivé na kvalitu paliva. Nie je dobré teda podceniť výmenu palivového filtra. Ak ste si nie istý, aký je predpísaný interval výmeny palivového filtra pre Mazda CX-7, stačí nás kontaktovať;

Kabínový filter - čistý vzduch v interiéri

Nepríjemný pach v interiéri alebo výraznejšie zahmlievanie predného skla alebo znížený výkon vetrania / klimatizácie? V prvom rade skontrolujte kabínový (peľový) filter. V našich sadách oleja a filtrov nájdete aj kabínový filter pre Mazda CX-7. K dispozícii máte v klasickom prevedení, s aktívnym uhlím a aj antibakteriálne (ak sú v ponuke). Kabínový filter odporúčame meniť minimálne 1x ročne, vačšinou pred letnou sezónou, kedy sa najviac používa klimatizácia.

Ak si pri výbere oleja a filtrov pre Mazda CX-7 neviete poradiť, stačí nás kontaktovať. Sme tu pre Vás.